دانستنی های عطر

زاگار عطری جدید از بلند عود

زاگار: عطری جدید از بلند عود
عطرهای جدید
Zagar Blend Oud for women and men

نام تجاری نیش ایتالیایی بلند عود اعلام کرد زاگار ، دومین عطر در د عود ریزرو کالکشن ، در اکتبر ۲۰۲۱ عرضه می شود. نام آن ، زاگار ، مخفف زاگارا ، کلمه ایتالیایی به معنی شکوفه پرتقال تلخ است. نام آن از زهرا عربی به معنی “درخشش ، خیره شدن با سفیدی” و زهر یا “گل” گرفته شده است. درخت مرکبات همیشه سبز در اصل از شرق دور توسط اعراب در قرن ۹ (به همراه دیگر مرکبات ، بادام ، پسته ، نیشکر ، کنگر فرنگی و غیره) به منطقه مدیترانه معرفی شد و آن را با نام عربی خود آوردند. (ال ازهار اسپانیایی نیز ریشه عربی دارد.)

شکوفه پرتقال سفید ، نماد صداقت و پاکی ، دارای رایحه ای شدید است که هنگام گلدهی در ماه های می و اکتبر ، کل سیسیل را مست می کند. گلها که با دست چیده می شوند ، پس از تقطیر ، اسطوخودوس جوشان ، درخشنده و پرطراوت را بو می دهند. رایحه گل آن بسیار شدید است ، مانند یاسمن و عسل ، با طعم مرکبات ، ایندولیک . نت های صاف ، شیرین و ملایم آن طراوت حسی را بر بدن پراکنده می کند.

Zagar Blend Oud for women and men 1 - زاگار عطري جديد از بلند عود

Zagar Blend Oud for women and men

زاگار به باغهای معلق پالرمو ، سیسیل اختصاص داده شده است ، که بازدیدکنندگان شهر را از قرن دوازدهم تحت تأثیر قرار داد. یک عدن مجلل که در پشت دیوارهای کهربا در مرکز شهر پنهان شده است ، نیلوفرهای آبی و پرتقال تلخ ، درختان نخل و پلومریا را با هم ترکیب می کند. باغ ها توسط اعراب به نام جنت الارض ، بهشت روی زمین ایجاد شده است. در حال حاضر ، تنها بخش هایی از آن باقی مانده است ، مانند باغ نزدیک Palazzo dei Normanni.

الموندو
ادو تویلت كنزو فلاور توسط كنزو پوپي بوكت

این باغ سبک و خنک است ، پر از رنگهای پر جنب و جوش و غرش غرورآمیز چشمه ها ، جایی که عطرهای باستانی در هوا معلق هستند. در گوشه ای از زیبایی نادر ، صراحت شکوفه پرتقال در لایه های پیچیده میوه ، با گلبرگ های مخملی و گوشتی مخلوط می شود ، در مسیر معنوی جنگل ها شناور می شود و در گرمای دلپذیر عطرهای شرقی ، شهد شدیدی را آزاد می کند که بدن را مست می کند.

شهد نفیس شکوفه پرتقال ، درخشان ، در میان نت های یک پرتقال شیرین آبدار و یوزو سوربت بازسازی کننده ، یک باتیدا د کوکو شیرین و یک گل آناناس عجیب و غریب شناور است. این در قلب دلپذیر ، در میان طائف رز نفسانی و شیرینی شکوفه بادام ، یک اشاره خاکی از زنبق و یک دسته گل معطر منفجر می شود. شناور ، مخملی و سحرآمیز ، در دنباله عرفانی عود و چوب صندل ، پوشیده از خامه وانیل و دانه تونکا ، تا در گرمای کهربا تصعید شود ، و در یک گرداب بویایی اسرار آمیز و مفرح که بر پوست می نشیند ، به پوست نفوذ می کند.

Zagar Blend Oud for women and men 2 - زاگار عطري جديد از بلند عود

عطر ادکلن زاگار بلند عود با جذابیت برای یک دنیای مجلل شرقی ایجاد شده است – ترکیب هماهنگ پیچیده ای از گل ها ، میوه ها و شیرینی های شرقی با عود و کهربا ، که در آنها شکوفه پرتقال ستاره نمایش است. موارد متضاد آن ، شکوفه شیرین پرتقال ، غنی شده با نت های شیرین و میوه ای از مرکبات ، نارگیل خامه ای و آناناس و پایه شرقی و اسرار آمیز از عود ، عنبر ، وانیل و دانه های تونکا است. این رایحه ترکیبی از روشنی و تاریکی ، تازگی و گرمی ، مدیترانه ای و شرقی است – با شکوفه پرتقال ترکیب شده است. این عطر شواهدی است که نشان می دهد گل رز باشکوه تنها گلی نیست که با عود و کهربا بسیار عالی کار می کند. عطر زاگار بلند عود از اکتبر ۲۰۲۱ به صورت ادو پرفیوم در دسترس خواهد بود و بطری های ۶۰ میلی لیتری در وب سایت رسمی مارک و بوتیک های منتخب به قیمت ۲۱۰ یورو قیمت گذاری می شود.

الموندو
عطر لاو بای کیلیان دنت بی شای اکستریم 2021

نت های اولیه: پرتقال شیرین ، شکوفه آناناس ، یوزو سوربت ، باتیدا د کوکو و شکوفه پرتقال ؛
نت میانی: شکوفه بادام ، رز طائف ، زنبق ، دسته گل معطر و برگ توت فرنگی ؛
رایحه پایه: چوب آگار ، وانیل ، عنبر ، دانه تونکا و چوب صندل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *