Abercrombie and Fitch logo - برند آبرکرامبی اند فیچ

نام برند : آبرکرامبی اند فیچ
کشور : ایالات متحده
محور فعالیت : مد
شرکت مادر : اینتر پارفومز

آبرکرامبی اند فیچ یک مارک آمریکایی سبک زندگی است که از سال ۱۸۹۲ به شکل های مختلفی وجود دارد. اولین فروشگاه که توسط دیوید ابرکرامبی و عذرا فیچ تاسیس شده است، وسایل ورزشی و با کیفیت مسافرتی را از منهتن واقع در نیویورک به فروش می رساند. شرکت در سال۱۹۷۶ بسته شد، ولی این برند در سال ۱۹۷۸ توسط اجناس ورزشی اوشمن یک خرده فروش تگزاسی احیا شد، که نام آبرکرامبی اند فیچ را خرید و ابتدا به عنوان یک شرکت سفارش پستی با بوتیک هایی در بورلی هیلز، کالیفرنیا، دالاس، تگزاس، و نیویورک کار می کرد. یک شرکت پوشاک آمریکایی با نام Limited در سال ۱۹۸۸ نام و فعالیت های این شرکت را خریداری کرد، و شرکت را به عنوان یک لباس لوکس معمولی با کیفیت و یک برند سبک زندگی برای بازار جوانان مجددا برند سازی کرد.

امروزه آبرکرامبی اند فیچ در اوهایو قرار دارد و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ فروشگاه در ایالات متحده، با فروشگاه های پرچم دار در کانادا، پورتوریکو، اروپا و آسیا دارد.

این شرکت به خاطر لباس های با کیفیت و مدرن «preppy» شناخته شده است که قیمت های آن بالاترین حد بازار خرده فروشی جوانان را اشغال کرده است. آبرکرامبی اند فیچ برای شرکت های تابعه آبرکرامبی (پوشاک بچه ها)، شرکت هالیستر (پوشاک با قیمت مناسب تر در بازار برای نوجوانان) و جیلی هیکس (بخش زنان استرالیایی آبرکرامبی اند فیچ است که لباس زیر و لباس راحتی زنانه را به بازار عرضه می کند) هم شرکت مادر است.

این شرکت برای فروش لباس خود در فروشگاه ها از همکاران فروش استفاده می کند که از آن به عنوان «مدل» یاد می شود. همکاران فروشگاه برای کمپین ها و کاتالوگ های تبلیغاتی تحریک آمیز و بحث برانگیز شرکت مورد استفاده قرار می گیرند، که مدل های بدون پیراهن و نیمه لخت را که به صورت سیاه و سفید عکاسی شده اند، نشان می دهند.

ظاهر فروشگاه های آبرکرامبی اند فیچ با قالب بندی سفید، درهای دارای نمای سیاه، آهنگ های پر انرژی و نور پردازی پایین متمایز است. عطر مردانه Abercrombie و Fitch Fierce برای تجربه بویایی متفاوت در هنگام خرید، در سراسر فروشگاه و روی لباس ها اسپری می شود.

Fierce که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ معرفی شده است، پرفروش ترین عطر این شرکت است که «امضای» فروشگاه به حساب می آید. اولین عطر آبرکرامبی اند فیچ، وودز (Woods)، در سال ۱۹۹۰ به بازار عرضه شد ، بعد قطع شد ، سپس در سال ۲۰۱۰ برگردانده شد. این فروشگاه عطرهای زنانه را نیز به بازار عرضه می کند، و عطر شماره ۱ را به عنوان رایحه امضای خود برای زنان به حساب می آورد.

طراح آبرکرامبی اند فیچد ارای ۵۴ عطر در پایه عطر ما است. اولین نسخه در سال ۱۹۹۷ تولید شد و جدیدترین آن از سال ۲۰۲۰ است.

کریستف لودامیل ، برونو جووانوویچ ، الکساندرا کارلین ، فیلیپه رومانو ، ایو کاسار ،   فیلیپ رومانو ،   ژان مارک چیلان ، سلین بارل، ابرکرومبی