در بیشتر مواقع از مرکبات در عطرسازی برای تعریف کلی میوه های هسپریدی استفاده می شود که به نام هسپریدوس(Hesperides)،حوری های افسانه های یونانی نام گزاری شده است.
اینها میوه ها یا مرکباتی خام هستند(به ویژه گل شاه پسند و علف لیمو)که در کنار رزین جز ترکیبات قدیمی و اولیه در صنعت عطرسازی به حساب می آید.
رفته رفته وجود گونه هایی مدرن تر مانند پاملو،گریپ فروت،میوه یوزو(میوه ای از مرکبات که منشا آن در آسیای شرقی می باشد.)و هاسکو (نوعی پرتقال ژاپنی)پیشرفت های نسبتا جدیدی در صنعت استخراج عطر به وجود آورده اند.
اسانسهای مرکباتی در بیشتر موارد برای حفظ طبیعت و تازگی گونه ها آبگیری و آبگیری سرد می شوند در این میانPetitgrain(دانه های ریز)یک استثنا می باشد که از تقطیر شاخه های کوچک و برگ درخت پرتقال تلخ حاصل می شود.مرکبات موجود در نت های بالایی عطرها را با کیفیت تر میکند و آن ها را سرشار از تازگی و شادابی میکند.
که با رایحه ای دلپذیر و‌خنک،ذهن و روح را از هرگونه الودگی پاک می نماید و حسی خوشبینانه و آفتابی را برای شما به ارمغان می اورد.
به ویژه رایحه ی ترنج که جز بی نقص و جدایی ناپذیر عطرهایی با فرمول کلاسیک می باشد.مرکبات همراه همیشگی عطرهای کلاسیک و همراه خوبی برای نت ها با رایحه ای میوه ای می باشند که عطرهای شرقی را مستحکم تر و نیرومندتر می سازد و با حضور ارزشمند خود بوی افراطی شیرین و بوی خام ترشحات تزریق شده در عطر را کم می کند.

میوه ها ، سبزیجات و آجیل

نت های میوه ای فراتر از مرکبات (که یک کلاس خاص از خود را تشکیل می دهند) در سال های اخیر به قدری محبوب شده اند که شایسته دسته بندی مخصوص به خود هستند. نت های گیاهی غیرمعمول تر هستند ، که گاهی اوقات از طریق توهم ارائه می شوند: به عنوان مثال می توان به نت شلغم که ریزوم عنبیه گاهی تولید می کند اشاره کرد.

به طور معمول میوه ها و سبزیجات به دلیل درصد بسیار بالای آب در آرایش طبیعی در برابر فرآیند های تقطیر و استخراج مقاوم هستند و به عنوان عطر و طعم بازسازی شده باقی می مانند. تأثیر آنها از طراوت و شادابی گرفته تا شاداب و کاملاً اسرارآمیز است.

میوه ها و سبزیجات بافتی متنوع و احساس طراوت را در رایحه ها ایجاد می کنند. میوه ها به ویژه در دهه ۲۰۰۰ در دسته میوه های گل بسیار محبوب بوده اند ، در حالی که هلو و آلو از عناصر اصلی “عطرهای کلاسیک” عطاری های کلاسیک (مانند پرسیکل معروف) بوده اند که بسیاری از عطرهای خوشبوی نیمه اول سال تولید شده اند. قرن بیستم

آجیل موجود در عطرها معمولاً شامل بادام بسیار محبوب (گاهی با درخت پای گیلاس ، که یک هلیوتروپ است و اغلب از طریق همان مواد مورد استفاده برای بازسازی هلیوتروپ و میموز ، استفاده می شود) ، بادام زمینی (مانند Bois Farine) ، فندق (مانند در Praline de Santal و Mechant Loup). همه آنها یادداشت های بازآفرینی شده هستند. نت های خوشمزه می توانند لنگرهای زیبایی برای مواد اثیری یا خاکی مانند وتیور باشند ، همانطور که در وتیور تونکا در هرمسنس مشهود است.

گلها

دسته بندی مشهود از رایحه ، بوی مستقیم شکوفه های معطر ، که غالباً رنگ و بوی غنی دارد: از نتیجه بالای موز یلانگ-یلانگ ، اختلاف ظریف شراب در گلهای رز تازه و شخصیت هلیوتروپ پودر مانند بادام ، تا کافور در طرف غده تازه انتخاب شده ، تا آنجا که از طریق بوی زردآلو اوسمانتوس ، لمسی های ماگنولیا و صورتهای کاراملی اسطوخودوس ، گلها در صورت جنبه های شگفت انگیز ایجاد می کنند که تنها حشرات نیستند ، سایر انسانها نیز مجذوب نمی شوند. بیشتر از گلها از طریق منابع طبیعی تهیه می شوند: گل رز و یاسمن بخاطر اسانسهای بی نظیر خود را ، که از طریق استفاده از تکنیکهای مختلف (استخراج حلال ، گل و گیاه ، مواد معدن) ارائه می دهند ، بسیار مشهور هستند. سایر عصبانیت های گل طبیعی شامل جارو ، توبرز ، اسطوخودوس ، اسمانتوس ، گل جاودانه ، یلانگ یلانگ و گل همیشه بهار است. گلهای دیگر از تولید رایحه اصلی خود را امتناع می کنند ، یا بازده آن چنان اندک است که تکرار رایحه در آزمایشگاه راهی برای پیش بردن است. بنفشه ، نیلوفر آبی و نیلوفر آبی مطلوب تولید می کند ، اما بسیار گران است و عملکرد آن به همین دلیل است که فقط مارک های زیبا و صنعتگر است / کاملا طبیعی استفاده از آنها را دارد. گلهای زیر به طور معمول از طریق چند مولکول مصنوعی در آزمایشگاه بازسازی می شوند: فریزیا ، گل صد تومانی ، گل سوسن ، میموزا ، هلیوتروپ ، بنفشه (بیشتر اوقات) ، جونکویل ، نرگس ، سنبل … رایحه های گل به یک ترکیب لطیف عاشقانه و تأثیر زنانه می بخشد ، و باعث افزایش احساس زیبایی طبیعی می شود از یک بار دیگر ترکیب شود ، اما نتایج زودگذر زودگذر را به ملی می رساند که همه چیز در آن است که هدایت شود و از سنگینی مواد باشد. مقاوم تر ، مانند عنوان رزین و مومیایی کردن. اگر بخواهید رایحه درمانی را باور داشته باشید ، عصبانیت گل طبیعی نیز در تقویت ارتباط با جهان طبیعی و تحت تأثیر روحیه روحانی با روان کار می کند. بدیهی است که گلها در خانواده های اساتید گل نقش مهمی دارند ، اما در برخی موارد از ادکلن مردانه موفق می شوند که از همه به ترکیبات مختلف در یک شکل یا شکل دیگر استفاده شود ، آنها به طور معمول قابل توجه نقش “جذاب” در “گلهای شرقی” را بازی می کنند ، جایی که در میان تجملات مواد منشا شرقی شرقی ، به وضوح می درخشند.