Bourjois logo - تاریخچه برند عطر ادکلن بورژوا
کشور: فرانسه
فعالیت اصلی: مواد آرایشی
شرکت مادر: Coty

 

شرکت مادر: Perfume Atelier Artistic Firenze Srl

الکساندر ناپلئون بورژوا اولین رژگونه پودری را در سال ۱۸۶۳ خلق کرد. او علاقه زیادی به آرایش های روغنی که بازیگران در آن زمان از آن استفاده می کردند نبود و خبر ایجاد گریم جدیدش به سرعت پخش شد.

تا سال ۱۸۷۹ رژگونه او ، تا آن زمان اولین انتخاب مجری صحنه در پایتخت فرانسه در دسترس عموم قرار گرفت. گلدان حاوی رژگونه پودری هنوز یک موفقیت تجاری است. اولین آرایش های این برند به صورت چوب های آرایش مومی ارائه شد. آنها در ابتدا برای بازیگران و بازیگران ساخته شده بودند اما خیلی زود مورد توجه عموم قرار گرفت.

پودر برنج پوست را سبک و نرم می کند و در سال ۱۸۷۹ ارائه شد. آن زمان یکی از محبوب ترین محصولات این برند بود. به زودی کاتالوگ ها به خانه های بسیاری تحویل داده شدند و رژگونه ، سایه چشم ، رژ لب و پودر را انتخاب کردند. در آن زمان حتی به ریزترین جزئیات توجه زیادی می شد و موفقیت بورژوآ بیشتر می شد.

اولین عطر این برند ، Mon Bourjois ، در سال ۱۹۲۴ ایجاد شد. عطر دوم ، Soir de Paris ، در سال ۱۹۲۸ وارد قفسه ها شد. جعبه های به اصطلاح Paris در سال ۱۹۳۰ روانه بازار شدند. چندین طرح با محتوای مختلف به زنان اجازه می داد بودجه محدود برای داشتن حداقل طیف کمی از محصولات Bourjois. جعبه های پاریس بلافاصله محبوب شدند و در مواردی مانند کریسمس در جعبه های تازه طراحی شده دوباره عرضه می شوند.

دهه ۱۹۸۰ شاهد عرضه بیشتر محصولات آرایش در گلدان های گرد بود. سایه های چشم که اکنون با بیش از ۳۰ سایه در دسترس هستند ، در دهه نمادین دهه ۱۹۸۰ قفسه های صفحه را می بینند.

بعد از اولین عطرهای Mon Bourjois و Soir de Paris ، این شرکت عطرهای بیشتری را ارائه داد که زیبایی زنان را زیرکش می برد. کوباکو ، یک چایپ چرمی با مرکبات ، وانیل ، یاسمن ، گل رز ، ماگنولیا ، گالبانوم ، میخک ، دارچین ، میخک ، تونکا ، زنبق ، اوریس ، بنزوئین ، کندر ، کهربا ، بلوط ، مشک و چرم در سال ۱۹۳۶ منتشر شد. ارنست بوکس این را ایجاد کرد عطر Evasion ، رایحه ای از دهه ۱۹۵۰ ، حاوی نت های برجسته ای از سنبل ، یاسمن ، گل سوسن و گل انگور بود. Clin D’Oeil Cosmic Girl ، یک ترکیب میوه ای و گل ، مبتنی بر بنفشه و شیرین بیان قوی ، در سال ۱۹۹۸ ارائه شد. مجموعه Clin D’Oeil شامل چندین عطر با نت های مختلف است که یکی پس از دیگری روانه بازار می شوند.

طراح Bourjois 38 عطر در رایحه ما دارد. Bourjois یک خانه عطر قدیمی است. اولین نسخه در سال ۱۹۲۸ ایجاد شد و جدیدترین آن مربوط به سال ۲۰۱۳ است

فرانسوا دماچی ، ژاک پولگ ، ارنست بوکس و هنری رابرت