nasomatto 1 - برند ناسوماتو

نام برند : ناسوماتو
کشور : هلند
محور فعالیت : عطرسازی

تاریخچه ناسوماتوناسوماتو “Nasomatto” یک برند هلندی می‌باشد که در سال ٢٠٠٧ توسط “Alessandro Gualtieri” پایه گذاری شد. الساندرو گوالتیری متولد ایتالیا می‌باشد. او تحصیلات مرتبط با عطرسازی را در یک موسسه آموزشی آلمانی به عنوان یک دانشجو گذراند. پس از سالها فعالیت در زمینه طراحی و تولید رایحه برای برندهای سرشناس مانند ورساچه، فندی و دیزل سرانجام تصمیم به دنبال کردن راه خود در این صنعت گرفت.

او برند خود را در آمستردام تاسیس نمود و آن را ناسوماتو (Crazy Nose) نام گذاری کرد. ناسوماتو ادعا می‌کند در پس هر یک از رایحه هایش یک راز و معما نهفته است. الساندرو رایحه های برند خود را با هدف تقویت احساسات فرد، اعتماد به نفس، صلح و عشق در هنگام استفاده از عطر های ناسوماتو طراحی می‌کند و آن ها را در اختیار طرفداران خاص محصولاتش قرار می‌دهد.الساندرو در خصوص برند ناسوماتو اینگونه میگوید: من شروع به ساخت چیزی کردم اما در یک مرحله ی خاص، آن چیز خود شروع به تصمیم گیری کرد. این فرایند است که علاقه ی من را جذب میکند و من را هدایت میکند. من از حس از دست دادن کنترل لذت میبرم و من آن کس نیستم که تصمیم میگیرد. درگیری من خلق اجسام زنده است، اجسامی که حرف های جدید میزنند. من میخواهم عطر هایم هوش ذاتی داشته باشند، نه این که برده ی معنی های من باشند.
برخی مصرف کنندگان معتقدند بوئیدن این عطرها درجاتی خفیف از هیجان و تشنج را بر می انگیزد، برخی دیگر معتقدند قدرت های انسانی را متجلی و پر نمود می سازد، بعضی می گویند مثل نفس کشیدن در هوایی مملو از عشق و آرامش جهانی است و عده ای هم عقیده دارند عطر ناسوماتو جذابیت مغناطیس واری به فرد می دهد. بسیاری توصیفات عجیب دیگر نیز در مورد عطر ناسوماتو گفته شده است.

الکساندرو گولتیری