نینا - برند نینا ریچی

نام برند : نینا ریچی
کشور : فرانسه
محور فعالیت : مد
شرکت مادر : پوییگ

نینا ریچی خانۀ مد فرانسوی است که ماریا «نینا» ریچی متولد ایتالیا و پسرش رابرت در سال ۱۹۳۲ تأسیس کردند. ماریا طراح خانه بود و به خاطر لباس‌‌‌های زنانه و زیبایش معروف بود. رابرت کسب و کار و امور مالی را اداره می‌‌‌کرد، و زمینه ورود به دنیای عطرها را فراهم کرد.

 اولین عطر نینا ریچی به نام Coeur Joie در سال ۱۹۴۶ معرفی شد. این عطر در یک بطری کریستال زیبا که توسط شرکت Lalique طراحی شده بود، ارائه شد و آغاز همکاری تاریخی بین این دو شرکت که سال ها به طول انجامید را رقم زد. مشهورترین عطر نینا ریچی به نام L’Air du Temps با بطری متمایزی به شکل کبوتر در سال ۱۹۴۸ عرضه شد. این عطر هنوز هم تولید می شود و پرفروش ترین عطر شرکت باقی مانده است.

سهام برند تجاری نینا ریچی در سال ۱۹۹۸ توسط Puig خریداری شد و همچنان علاوه بر تولید محصولات مد به تولید عطرهای مردانه و زنانه نیز ادامه می دهد. میراث عطر خانواده ریچی به نسل فعلی نیز رسیده است. Romano Ricci نتیجه ماریا و نوه Robert، تحت نام تجاری Juliette Has a Gun عطر تولید می کند. برند تجاری نینا ریچی یک خانه عطر قدیمی است که اولین عطر خود را در سال ۱۹۴۶ تولید کرده است.

معروف‌ترین عطر نینا ریچی، له ایر دو تمپز، در بطری داو مشخصی در سال ۱۹۴۸ رونمایی شد. هنوز امروزه در حال تولید است و عطر پرفروش شرکت محسوب می‌‌‌شود.

شرکت پویگ در سال ۱۹۹۸ نینا ریچی را تصاحب کرد و همچنان به تولید عطر و ادکلن و عطر‌‌های مردانه و زنانه ادامه می‌‌‌دهد.

میراث عطر خانوادۀ ریچی نیز به نسل فعلی گسترش یافت. رومانو ریچی، نتیجۀ ماریا و نوۀ رابرت، عطر‌‌هایی را با برند «ژولیت هز ا گان» تولید می‌‌‌کند

الیور کرسپ , ژاک کاوالیه , روزندو متئو , کارلوس بنایم , صوفی لابه , اورلین گیشارد , ژاک هاکلیه , آلبرتو موریلاس , فرانسیس کرکجان , کریستین ناگل , فرانسیس فابرون , میشل ژیرا , مری سالمگنه , کریستوف رینود , فابریس پلگرین , کالیس بکر , مایلین آلران , ناتالی گراسیا ستو , لویس ترنر , سونی کونستنت