دانستنی های عطر

اولین عطرها آنایاک پور لوی

اگر تا به حال با عطرهای آنایاک آشنا نشده ­اید، احتمالا تمایلی به عطر­های اوایل قرن بیست­و­یکم ندارید. به نظر می­رسد این برند ژاپنی تقریباً در همه جا، در همه­ ی شبکه­ های عطر، در کلیه دکه ­ها و در مجموعه‌ای از همه فروشگاه‌های آنلاین عطر، حداقل، در روسیه وجود داشته است.

اولین عطر “ﺁنایاک” بهترین بطری ژاپنی بود که تا حالا طراحی شده بود. شک دارم که هیچ محصول عطری با طراحی زیبا یا خیلی زیباتر از طرح ژاپنی وجود داشته باشد. شکل بطری “ﺁنایاک پور لوی” شبیه دستگیره شمشیر کاتانا است که با طناب یا سیم چرمی پیچیده شده است – یا شبیه سنگهای جادویی فیلم “عنصر پنجم” که روی هم انباشته­ اند می­باشد. طرفداران طراحی مینیمالیستی ژاپنی فقط می ­توانند بطری هایی برای تزئین حمام بخرند، بدون آنکه به مایع درون آن فکر کنند.

o.94505 - اولین عطرها آنایاک پور لوی

داستان برند ﺁنایاک در سال ۱۹۸۸ شروع شد، زمانی که شرکت ژاپنی پولا تصمیم گرفت یک برند جداگانه برای بازار اروپا بسازد. کلمه ﺁنایاک در زبان ژاپنی هیچ معنایی ندارد؛ این یک کلمه­ ی ابداعی است. حروف تصویری آرم ژاپنی تنها صدای هجاهای ثبت شده توسط کاتاکانا می ­باشد؛ این روشی است که کلمات با منشأ خارجی برای تناسب آوایی با زبان ژاپنی نوشته می­ شوند. این اسم را می‌توان جمع دو واژه در نظر گرفت: اسم اروپایی ﺁنا و کلمه ژاپنی به معنای “خانه” – “خانه آنا”، یا می توانید آن را ترکیبی از آنا سوی و ایزی میاک در نظر بگیرید. اولین محصولات این شرکت، لوازم ﺁرایشی گریم و مراقبت پوست بودند که ترکیبی از فناوری و کیفیت ژاپنی با رویکرد فلسفه ذن می­ باشند.

الموندو
عطر ادکلن کلایو کریستین ایکس مردانه

Annayake Pour Lui Annayake for men 1 - اولین عطرها آنایاک پور لوی

اولین عطرها در سال ۲۰۰۰ تولید شدند: آنایاک پور ال و ﺁنایاک پور لوی. در ﺁن زمان، این برند متعلق به خانواده­ ی سرمایه­ گذار ایتالیایی-  فرانسوی جیرودی بود، اما مفهوم “جداب و چشمگیر ژاپنی” حفظ شد و چهار عطر تسوکیمی، ناتسومی، حنامی، و یوکیمی به دنبال آن تولید شدند و به سنت ژاپنی­ ها اختصاص یافتند تا زیبایی­ های طبیعی هر فصلی (بارش برف، ماه کامل، درختان شکوفه­ دار) گرامی داشته شود.

کریستوف رینوود، عطار، آنایاک پور لوی را با رایحه­ ی نسبتا مینیمالیستی، شفاف و تازه، از چوب تر خیزران و چای سبز و بعد گیاهان آبزی ساخت، با این حال به اندازه ­ی کافی ملایم و مطبوع بود تا مردانی را که عاشق جنس مردانه بودند خوشحال کند. ایده اصلی برای عطر آنایاک پور لوی رنگ سفید ملایم، بوی گشنیز تر، زنبق سفید کوهی آلدئیدی لیرال-لیلیال ، پودر سفید نرم، رایحه ­ی مطبوع غیر وانیلی و ریشه کومارین متمایز با بوی خزه­ های بلوط و مشک های سفید است. حس اولیه، طراوت سبزیجات تر و احساس راحتی را القا می ­کند، اما این تأثیر مانند بوی لطیف شکوفه‌های درخت سیب با بوی پودر گلهایش، کوتاه مدت و گذراست.

Annayake Pour Lui Annayake for men - اولین عطرها آنایاک پور لوی

می‌توان گفت که به خاطر بوی مطبوع  و عصاره­ ی گل‌ها و در عین حال ریشه­ ی بلوط-کومارین خشک، این یک عطر فوجر مدرن است؛ در آغاز زنانه­ تر و در اساس مردانه­ تر است و بسیار سبک و زودگذر به نظر می­رسد که انگار برای ژاپن ساخته شده است (در واقع، محصولات آنایاک فقط یک سال پیش در ژاپن پدیدار شدند).

الموندو
عطر زنانه نینا ریچی نینا سولیل

Annayake Pour Lui Annayake for men 3 - اولین عطرها آنایاک پور لوی

این واقعا شگفت ­انگیز است که با نام درست، ﺁرم، رنگ بطری و طرح بسته­ بندی به چه چیزهایی که می ­خواهید دست پیدا کنید. در مورد ﺁنایاک پور لوی،  می­ توان بلافاصله سامورایی را در زیر شکوفه گیلاس در کنار دریاچه  تصور کرد، در حالی که هکوو را با زیبایی گیج­ کننده این لحظه به دام می‌اندازد. سپس همان عطر را در یک بطری سفید قرار دهید، و به جای یک سامورایی، یک گیشا (زن رقصنده ژاپنی) نزدیک درخت ظاهر خواهد شد. یک بطری به شکل سیب ارغوانی-صورتی برای همان عطر درست کنید، و به جای تصاویر قدیمی ژاپنی، شما یک دختر مدرن هاراجوکو با موهای رنگی را تصور خواهید کرد اسم آنرا “رئیس جوان با انرژی هوگو) بگذارید و تصویر دوباره تغییر خواهد کرد: شما مدیران جوان مراکز مدرن تجاری شهر را با پیراهن­ های دکمه باز خواهید دید، در حالی که ﺁنها سعی می­کنند سیگار کشیدن را با بو کردن یک بسته سیگار ترک کنند به جای اینکه برای ترک سیگار بیرون بروند. و شما به تغییر مایع عطر هیچ نیازی ندارید!

آنایاک پور لوی
نکات برتر : نارنگی، چای، سیب سبز، ترنج
نکات عصاره: گل پنبه ، خیزران، نیلوفر آبی
نکات ریشه: شیره پنبه، روغن درخت هندی، فندق، بلوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *