دانستنی های عطر

عطر ادکلن ورساچه له هوم

ورساچه له هوم: اولین ورساچه مردانه

Versace L’Homme Versace for men

ورساچه له هوم عطری است فوق العاده. طرفداران زیادی دارد که آن را یک کلاسیک واقعی برای آقایان می دانند. با این حال ، آنها نمی توانند در مورد طبقه بندی آن توافق کنند. مدتهاست که در پایگاه داده فرگرنتیکا جزو عطری با بوی چرم است. Osmotheque آن را به زیرگروه معطر رایحه های چوبی نسبت می دهد. در طبقه بندی هارمن اند ریمر بین چوب و چرم قرار می گیرد. Nigel Groom و Euroitalia (دارندگان پروانه عطرهای ورساچه) آن را یک خاور شرقی می دانند. نظراتی وجود دارد که از تمام این تعاریف پشتیبانی می کند ، به علاوه یک مورد دیگر اضافه می شود: آنها می گویند این عطر و بوی کلاسیک شبیه عطر توسکانی آرامیس و کوروس وای اس ال است. علاوه بر این ، تزئینات روی بطری شیشه ای شبیه برگ های سرخس است ، بنابراین این نشانه روشنی از فاگرس است.

Versace LHomme Versace for men 1 - عطر ادکلن ورساچه له هوم

بطری کاملاً کلاسیک است ، هیچ بحثی وجود ندارد. من یک بطری از سال ۱۹۹۵ دارم و آن نسخه انیورسری است ، دسته ای برای دهمین سالگرد انتشار عطر. (برای اینکه چگونه سال انتشار را بدانید ، توصیه می کنم با وبلاگ ریدرز اف د لاست سنت مشورت کنید.) من فکر می کنم که در مورد طبقه بندی نیز بحث کردن ارزش ندارد – بگذارید هر کس نظر خود را حفظ کند. با گذشت زمان ، تمام کسانی که اشتباه می کنند اشتباهات خود را درک می کنند و به حقیقت پی خواهند برد (اگر بخواهند.) برای بستن موضوع ، برای من ورساچه له هوم یک درخت چوبی است و من بیش از ده سال است که این عطر را از دور تحسین می کنم .

الموندو
عطر زنانه گرلن چری بلوسوم 2021 میلسیم

سالی یک یا دو بار بطری خود را از کمد عطر بیرون می آورم و برای کل روز به من کمک می کند دوران کودکی شوروی ، سفرهای شنبه به دیدن پدرم در آرایشگاه ، بوی شدید مردانه چایپ های شوروی و “ماجراهای باورنکردنی” را به یاد بیاورم. و شاید ایتالیایی ها به یاد داشته باشند که چگونه ورساچه له هوم در اکتبر ۱۹۸۴ ، که در تیاترو پیکولو در میلان برگزار شد ، به مردم ارائه شد – موریس بجارت به طور خاص یک رقص سه جانبه رسا ایجاد کرد ، و عطر را در سه قسمت ارائه داد ، که جیانی ورساچه خودش لباس رقصنده ها را طراحی می کرد.

Versace LHomme Versace for men 2 - عطر ادکلن ورساچه له هوم

مردم فرانسه در مارس ۱۹۸۵ ، در نمایشگاه “جیانی ورساچه: ابیتیوو مودا” در پاریس ، عطر را برای خود کشف کردند ، جایی که آثار ورساچه در هنر عکس توسط اویدون ، پن ، نیوتون ، باربیری و غیره ارائه شد. بگذارید من روی یخ نازک اغراق ها و فرضیات نیز قدم بردارم. به نظر من ، موضوع هایپرا در ورساچه له هوم از هیچ جا ظاهر نشده است – طراحان ایتالیایی دلتنگی برای دوران شگفت انگیز لادولچه ویتا را در کار خود تجسم می بخشند. نام این دوره از دهه های ۱۹۵۰ و ۶۰ ، با آزادی و رونق اقتصادی در ایتالیا ، از فیلم فلینی با بازی مارچلو ماسترویانی ، آنوک آیمی و آنیتا اکبرگ گرفته شد. هایپرس محبوب ترین ژانر در آن زمان بود – خوب ، در ایتالیا انواع محبوب دیگری نیز وجود داشت ، ادکلن مرکبات و اسطوخودوس ، ادویه ، کاج ، تنباکو … اما هایپرس یک موضوع بین المللی بود ، یک کلاسیک قرن بیستم. لازم بود که با کارهای کلاسیک شروع شود – اولین رایحه زنانه جیانی ورساچه (۱۹۸۱) نیز یک گل برجسته بود و ورساچه له هوم مجبور بود با نیمه زن خود مطابقت داشته باشد.

الموندو
معرفی عطر جدید بویز بلیز اینتنس از برند نیکلای پارفومر کرییت

Versace LHomme Versace for men 3 - عطر ادکلن ورساچه له هوم

راجر پلگرینو ، عطرساز فایرمنچ ، نویسنده ورساچه له هوم ، آن را به عنوان یک قلعه دندانی قوی با یک مرکبات سبز ایجاد کرده است – ریحان و دارچین در توافق اولیه مرکبات واقعاً آن را کمی شبیه به همسالان خود در توسکانی در یومو آرامیس می کند. اما بعد – نه ، آنها به روش های مختلفی توسعه می یابند. ورساچه له هوم مرکبات سبک تری است ، توسکانی در هر اومو عمیق تر و تیره تر است ، ورساچه له هوم نسبتاً شیرین و چوبی تند است ، توسکانی پر تومو چوبی تلخ تر است ، با تاکید بر گیاهان معطر و پچولی. این دو سایه از نور روز است – نور روز روشن و غروب آفتاب کم نور. به نظر من ، ورساچه له هوم از لحاظ ساختار و قدرت بسیار نزدیکتر به چیپر آنتاوس چنل است ، اگرچه از نظر وجود اجزای چرمی بسیار کمتر است. به جای یک هسته و پایه چرمی غنی ، یک پایه چوبی گل میخک ، سرو ، تند و پودر دارد. درست است ، گاهی اوقات در یک پایه دور ، یک شخصیت کمی مودار و کمی چرمی در عطر بیدار می شود – اما عمدتا مرکبات ، ادویه ها ، سرو و خزه شخصیت آن را تعیین می کنند. در حالی که تمام جزئیات در جای خود قرار دارند (خزه ، چرم ، لبدانوم ، پاچولی ، سرو) ، این دکورهای چوبی و چرمی ، ورساچه له هوم و آنتاوس چنل دکوراسیون هایی هستند که مانند روز و شب مکمل یکدیگر هستند.

الموندو
عطر ادکلن ویکتوریا سکرت بامب شل گلد 2020

22 - عطر ادکلن ورساچه له هوم

اولین بطری های ورساچه له هوم در فرانسه در همان کارخانه های ایوسن لورن-تولید شد (هر دو در نمونه کارهای لانوین-کارلس از ریتز بودند که متعلق به ای. ار اسکویب بود). آنها با حروف نازک آرم ورساچه متمایز می شوند (شاید این نسخه چرمی تر باشد). از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۴ ، عطرها توسط شرکت جیور اس پی ای ، متعلق به خانواده ورساچه تولید می شدند. سپس به یورویتالیا فروخته شدند که جعبه های طلایی را جایگزین جعبه های سیاه کردند. امروزه هنوز می توانید تعداد کافی بطری با قیمت پایین و همچنین بطری های جدید را پیدا کنید. هایپرس های کلاسیک در میان مصرف کنندگان جوان امروزی محبوبیت چندانی ندارند ، اما ماجراهای عطر ایتالیایی ورساچه له هوم همچنان ادامه دارد.

ورساچه له هوم: اولین ورساچه مردانه

Versace L’Homme Versace for men

نت های برتر: لیمو ، ریحان ، برگاموت ، پیت گرین ، پیمنتو و نت های سبز ؛
نت های میانی: میخک ، دارچین ، پاچولی ، چوب صندل ، گل رز ، سرو و یاس؛
نت های پایه: چرم ، اوکموس ، مشک ، وانیل ، لبدانوم ، کهربا و لوبیای تونکا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *