دانستنی های عطر

آزور و عطرهای تابستانه BDK

عطرهای فرانسوی نیچه بی.دی. کی ( BDK )، با کلکسیون جدیدی به نام “آزور” ، ما را به مقصد خود یعنی ریوی یرا و کورسیکا می‌برد. این کلکسیون احترامی نسبت به جذابیت‌های بویایی این منطقه، قسمتی از بنیان‌گذار این نشان تجاری، دیوید بندیک جوان ایجاد می­کند و دو محصول با نام‌های سیتروس ریوی یرا ( عطری با رایحه مرکبات ریوی یرا ) و سل دی ارجنت را پیشنهاد می‌دهد که توسط رالف شوویگر و آنه-سوفی بهاگل امضا شده‌است.

عطرهای BDK، نوع Citrus Riviera - آزور و عطرهای تابستانه BDK

عطرهای سیتروس ریوی یرا بی.دی.کی (BDK)

توقف اول در کوت دآزور است، بخواهیم دقیق­تر باشیم در شهر آنتیپ، جایی که دیوید بِنِدِک دوست دارد خود و خانواده و دوستانش را در آنجا شارژ کند. خانه‌ای سفید در قلب فلورای وحشی را تصور کنید، که از رفت و آمد‌های پر جنب و جوشِ تابستان محفوط مانده‌، جایی که صدای خنده و اعتماد به نفس طنین انداز شده و از رایحه‌ی درختان میوه، گل‌ها و اقیانوس سرشار است.

Citrus Riviera BDK Parfums for women and men - آزور و عطرهای تابستانه BDK

ظرف عطر مرکبات ریوی یرا

 این نقش با عطر رالف شوویگر در اطراف شیاری شدید و طراوت معدنی نسخه برداری می‌شود. ترکیبی از مرکبات در قسمت بالای عطر (لیمو، نارنگی) با عصاره‌های یُد دار، شور و معطر(نوع دی هیدرومیرسنول، یک عصاره‌ی “خنک تازه” بسیار قوی)، قرار گرفته روی یک پایه چوبی که قدرت و مقاومت را به طور کامل ایجاد می­کند. کمی لمس از گل­های شکوفه‌ی نارنجی و به همراه انجیر، همه‌ی رنگ­های مدیترانه‌ای را به ارمغان می‌آورد، در حالی که اُکالیپتوس و گل پایا ساختار خوشبوی عطر را گسترش می‌دهد. در زمینه آن، روغن خوشبوی وِتیور غالب است که در اطراف نعنای هندی (شاید اشاره­ای از کلیروود) و بوی مُشکها قرار گرفته است.

الموندو
عطر ادکلن لس ليكويدز ايمجينريز بلانچ بتي

 

عطر CITRUS RIVIERA تولید شده توسط عطرهای BDK

بالا:  اسانس نرولی از مراکش، اسانس ماندارین از ایتالیا، اسانس لیمویی ایتالیاییی، همراه با انجیر.

مرکز: شکوفه‌ی نارنجی مراکشی خالص، گل یاس، توت فرنگی، اسانس اکالیپتوس، گل پایای خالص.

پایین: مشک های سپید، پاچولی از اندونزی، و تیور از هائیتی، لوبیای خالص تونکایی

سپس با عطر سل دی. ارجنت به کورسیکا می‌رویم؛ سرودی برای تابستان‌های خاطرات کودکی دیوید در خلیج آیاچو که بعدها به صمیمیت لحظات مشترک تبدیل خواهد شد. شهوانیتی آغشته به خستگی بدن‌های خیسی که روی ماسه‌های ریز لم دادند، همراه با طعم نمکی که به هنگام گرم شدن پوست در آفتاب، بلند می­شود.

Citrus Riviera - آزور و عطرهای تابستانه BDK

ظرف عطر سل دی.ارجنت

در اطراف این تم، آنه سوفی بهاگل، عطری آراسته‌­است که بین طراوت شور و رطوبت نسیم گرم، حرکت می­کند. این رایحه ابتدا با عصاره‌های مرکبات (ترنج، گریپ فروت) و تفاوت ظریف افشانه­ی دریای اُزُنیک، شور می‌شود تا منظره را تنظیم کند. تحت این تم ساحلی تابستانی، شیرینی مّشکی بیشتری ایجاد می­شود، در راه طراحی قدری شهوت در زیر بلورهای نمکی، که بر رایحه گل و شیر و هماهنگی دوتایی درخت کانانگا و شکوفه‌ی نارنجی تأکید می­کند. در زمینه این عطر، آمبروکسان و کاشمران، موادی که در عطر سازی بسیار مهم هستند، اثر صمیمیت و پوست گرم شده در آفتاب را ترکیب می­کنند.

 

ریوی یرا: بخشی از کرانه ی مدیترانه در شمال ایتالیا و جنوب شرقی فرانسه است.

کورسیکا: جزیره کورس در دریای مدیترانه است.

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *