دانستنی های عطر

عطر جدید لابوراتوریو الفاتیوو

عطر جدید لابوراتوریو الفاتیوو

Nektar New Perfume by Laboratorio Olfattivo

توسط سرگئی بوریسوف

برند ایتالیایی لابوراتوریو الفاتیوو به تازگی از عرضه عطر در مجموعه لابوراتوریو این نرو خبر داده است. این عطر توسط پیر عطرساز سیمرایز ساخته شده است.

روبرتو دراگو و پیر گوئروس

همانطور که روبرتو در مصاحبه خود اشاره کرد از بهترین عسل الهام گرفته شده است، بنابراین ترکیب عطر نیم سال است که آماده شده است.

Nektar Laboratorio Olfattivo for women and men 1 - عطر جديد لابوراتوريو الفاتيوو

برای روبرتو دراگو این کار آسانی بود، زیرا او در اولین آزمایش های این ترکیب مجذوب شده بود: «وقتی اولین نمونه های عطری را دریافت کردم که بعداً به نکتار تبدیل شد، از شخصیت و کیفیت ترکیب آن مجذوب شدم. . نکتار که سرشار از نرمی و خلاقیت است، عسل را بدون احساسی طاقت فرسا به یاد می‌آورد و در عین حال شخصیتی متمایز از نت‌های تند آن ترسیم می‌کند.

“کار با پیر لذت واقعی بود. ما در مدت کوتاهی به عطری جان دادیم که مورد توجه قرار نمی گیرد و اکنون در فروشگاه های شاخص ما و خرده فروشان مجاز در سراسر جهان موجود است.”

Pierre Gueros اشاره کرد که ترکیب عطر را برای به تصویر کشیدن جنبه های مختلف عسل سیدر، عسل خاص از درخت عناب عمانی (درخت لوتا، خار مسیح، درخت نبخ) و همچنین محیط طبیعی آن ایجاد کرده است. این درخت در منطقه بسیار مورد احترام است و مقدس است، چنانکه در قرآن چهار بار از آن یاد شده است، هم به عنوان درخت خاکی و هم درخت بهشتی.

Nektar Laboratorio Olfattivo for women and men 2 - عطر جديد لابوراتوريو الفاتيوو

شانه های عسل

اولین الهام از این عطر، سفری زیبا به وادی داربت، در جنوب عمان بود. این یک مکان منحصر به فرد در خاورمیانه است، زیرا همه موسمی هایی که از هند می آیند در حال پایان دادن به جریان خود در اینجا هستند. این منطقه به جای خشک و بیابانی بودن، همانطور که انتظار می رود، سرسبز است و از نظر گیاه شناسی بسیار متنوع است: رودخانه های بزرگ، درختان بزرگ و گنجینه ای عجیب متعلق به این منطقه، درخت سدر.

الموندو
عطر بای کیلیان استریت تو هیون کریستال مشک و عود

درخت سدر هیچ شباهتی با درخت سدر ندارد. این درخت کهنسال از خانواده Ziziphus است که میوه های قرمز زیبا و گل های شگفت انگیز تولید می کند. به لطف این گل ها، زنبورهای محلی غنی ترین، منحصر به فرد ترین و مشخص ترین عسلی را که می توانید تصور کنید تولید می کنند. یکی از مرغوب‌ترین عسل‌های جهان است که با نام عسل یمن سیدر بسیار معروف است. من این شانس را داشتم که چند روزی را در آنجا با یک گیاه شناس و یک “کشاورز بخور” سپری کنم و با الهام از دره سیدر از این سفر برگشتم. من عطری ساختم که جنبه های مختلف عسل سیدر و محیط طبیعی آن را به تصویر می کشد. ~ پیر گوئروس

این عطر به تازگی در وب سایت رسمی برند ظاهر شده و در بطری های ۱۰۰ میلی لیتری با قیمت ۱۲۰ یورو موجود است.

نت آغازی: کلاری مریم گلی، روغن ترنج کالابریا، گریپ فروت، روغن اِلیمی، توت قرمز؛
نت های قلبی: میل اسنتیل د لیر، چرم، رزینوئید اولیبانوم، روغن داوانا، تیرامیسون®، روغن پوست درخت دارچین ماداگاسکار.
رایحه پایه: دانه تونکا، وانیل بوربن ماداگاسکار، وتیور کور ماداگاسکار، روغن چوب سدر، روغن نعناع هندی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *