دانستنی های عطر

اخبار از عطرهای ضروری

پیتی ۲۰۲۱: اخبار از عطرهای ضروری

توسط سرگئی بوریسوف

بسیاری از خوانندگان ما که مارک اسنسال پرفیومز را می شناسند و از آن قدردانی می کنند ، قبلاً جدیدترین عطر خود ، بویس ایمپریال را امتحان کرده اند. (در نت جانبی ، می خواهم اشاره کنم که این برند خوش شانس بود که شرکای خود را پیدا کرد و بسیار سریع توسعه یافت ؛ در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد ، و اکنون این مارک در حال حاضر در بیش از ۲۰۰ درب در سراسر جهان ارائه شده است).

برای من ، این عطر جدید پس از آشنایی من با Ganymede Marc-Antoine Barrois در لیست ماست ترای من قرار داشت. هر دو خلاقیت کوئنتین بیچ هستند و بر اساس چوب اکیگالا ساخته شده اند. می خواستم بدانم – چقدر شبیه هم هستند؟

جرالدین: جدیدترین عطر ما بویس ایمپریال است. این رایحه توسط کوئنتین بیچ ایجاد شد و در دسامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد.

این عطر چوبی بسیار منحصر به فرد است زیرا چوبی تازه و خشک است ، عمدتا بر اساس چوب اکیگالا ، که یک ماده طبیعی است که توسط بیوتکنولوژی از قسمت بلا استفاده از نعناع هندی تولید شده پایدار اندونزی به دست آمده است. کوئنتین یک نت ابتدایی اضافه کرد که کاملاً منحصر به فرد است ، طراوت خاصی از ریحان تایلندی و کمی فلفل تیموت نپال ، که دارای بوی تند گازدار با گریپ فروت عالی و نت های گرمسیری است.

سرگی بوریسوف: تا آنجا که من می دانم ، خود اکیگالا همچنین بوی فلفل تازه و چوبی را ارائه می دهد ، درست است؟

Pitti 2021 News From Essential Parfums 1 - اخبار از عطرهای ضروری

عطرهای ضروری بویس ایمپریال

جرالدین: بله ، بله! اما نکته خنده دار در مورد آکیگالوود این است که مانند مشک ، برخی از افراد نسبت به آن بیهوشی دارند. این یک دلیل فیزیولوژیکی دارد و ما دقیقاً نمی دانیم چرا. این یک چیز نادر است ، اما من با افرادی ملاقات کرده ام که بوی آن را حس نمی کنند.

الموندو
عطر روچس جدید با نسخه محدود گرل بلومينگ

هدف ما یک عطر چوبی بسیار خشک بود و غارت بویس ایمپریال بسیار چشمگیر و بسیار جذاب است.

Pitti 2021 News From Essential Parfums 4 - اخبار از عطرهای ضروریسرگی : بله ، اینطور است!

جرالدین: بله ، سکسی! عطر مرا به یاد مادربزرگم که فرانسوی و ویتنامی بود ، انداخت. او در جنگ هندوچین با پدربزرگم بر روی پل رودخانه عطر آشنا شد. (رودخانه Sông Hương بیش از ۱۰۰ سال پیش به دلیل رایحه گلهایی که از باغهای سرسبز در آب می ریخت ، نامگذاری شد. از آنجا که بوی قوی گل در ماههای پاییز از طریق رودخانه منتقل می شد ، باعث شد که مردم محلی نام آن را رودخانه عطر بگذارند. ~ یادداشت SB).

همه اینها در Huế ، پایتخت سابق امپراتوری ویتنام ، روی پل رودخانه عطر اتفاق افتاد ، بنابراین فکر کردم مناسب است که مقداری رطوبت را در عطر اضافه کنم تا بعد از باران احساس شود. من به مردی در یک خانه شناور زیر باران ، چوب خیس و موارد دیگر فکر می کردم. من همیشه عطری در سر ندارم ، اما عکسی برای این عطر دارم. و تمام این تصاویر از گذشته ، تصاویری که هرگز ندیده بودم ، در حین فرآیند ایجاد عطر به من رسید. این تنظیم ، عنوان “ایمپریال” را نیز به ذهن من آورد.

Pitti 2021 News From Essential Parfums 5 - اخبار از عطرهای ضروریسرگی: بله ، بویس ایمپریال بسیار بهتر از بویس سک به نظر می رسد … بنابراین ، شما به کوئنتین عکس ندادید. در خلاصه داستان او چه بود؟

جرالدین: من به کوئنتین گفتم: “من چوب خشک می خواهم. و نمی خواهم این عطر قوی باشد زیرا من خیلی به عطرهای قوی علاقه ندارم. من می خواستم تازه باشد، اما نه فقط تازه …

الموندو
عطر ویکتور اند رالف فلاوربمب پرل پینک لیمیتد ادیشن

سرگی: و خشک اما نه فقط خشک…

جرالدین: بله ، این تمرین خنده دار و جالب بود. عطر را برهنه کرده و سپس جبران کنید! همه مواد اضافه شده را با کوئنتین بیرون آوردیم و آنها را یکی یکی اضافه کردیم تا ببینیم کدام یک با یکدیگر خوب کار می کنند. و جذاب بود! مانند ، اولین فرمول بویس ایمپریال دارای شیرینی بنزوئین بود ، اما آن را بسیار شیرین و خوشمزه کرد ، نه آنقدر خشک که می خواستم. بنابراین آن را بیرون آوردیم.

بگذارید به شما بگویم ، کوئنتین فقط یک عطرساز با استعداد جوان نیست. او فوق العاده است! آیا می دانید که او به طور کلاسی آموزش ندیده است؟ ISIPCA وجود ندارد ، زیرا او در ریاضی و شیمی بد بود؟ اما او راهی دیگر برای عطرسازی پیدا کرد – پس از تحصیل در رشته هنر و تئاتر در استراسبورگ ، به عنوان دستیار عطرساز در روبرت کار کرد ، چیزهای زیادی آموخت (او اولین مختصر خود را فقط به عنوان دستیار بدست آورد!) و سرانجام گیوودان به او پیشنهاد اسلات داد. در برنامه آنها ، علیرغم نداشتن مدرک شیمی.

Pitti 2021 News From Essential Parfums 3 - اخبار از عطرهای ضروریسرگی: من برخی از عطرهای کوئنتین بیش را بر اساس آکیگالوود استشمام کرده ام …

جرالدین: آه ، گانیمد! مردم به من می گویند که بویس ایمپریال آنها را به یاد گانیمد می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *