دانستنی های عطر

معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

دیویدوف کول واتر ، ساخته پیر بوردون در سال ۱۹۸۸ ، بدون شک نقطه عطفی در تاریخ عطرسازی است. این عطر است که در رایحه های مردانه خط می کشد و همه عطرها را به قبل و بعد از کول واتر تقسیم می کند. علاوه بر این ، عطاری که بعداً به وجود آمده است ، همان چیزی است که ما آن را به عنوان گیاه مدرن می شناسیم.

پیر بوردون یک ترکیب آغازین مرکبات از اسطوخودوس را با مقدار بی سابقه ای از دی هیدرومیرسنول (IFF ، ۱۹۶۶) مخلوط کرد و پایه را که نقش اصلی را به آمبروکسان می سپرد ، از بین برد. به هر حال ، در آن زمان دی هیدرومیرسنول و آمبروکسان چیز غیرمعمولی نبودند ، زیرا اولین بار در عطر آزارو پو هوم در ۱۹۷۸ ظاهر شد و هر دو در عطر ادکلن دراکار نویر استفاده شدند.

ماده دیگری که در شخصیت قابل تشخیص کول واتر نقش مهمی ایفا می کند ، آلیل آمیل گلیکولات (IFF ، ۱۹۳۶) با نام “کنسرو آناناس” است (سبز میوه ای با تفاوت های ظریف گالبانوم). این ماده پس از ظهور در رایحه صابون کامای محبوب شد. همچنین در دراکار نویر ، عطر ادکلن لانکوم ترزور ، عطر ادکلن سی کی اترنیتی و عطر هوگو بوس المنتس آکوا استفاده شد. در کول واتر اصلی ، به نظر می رسد آلیل آمیل گلیکولات توسط دیناسکون (گالباسکون) غنی شده است.

Cool Water Davidoff for men - معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

عطر مردانه دیویدوف کول واتر

Precyclemone B (IFF) ، ترکیبی از میرسن و متاکرولین ، همچنین در ایجاد توافق دریایی تازه منتشر دیویدوف کول واتر با تفاوت های مرکبات آلدئیدیک و سوسن بسیار مهم بود. این یک نسبت دور از مولکول ۰۱ – Iso E Super است و یک وسیله معمول در ایجاد جلوه در فضای باز است ، مانند عطر ادکلن دیور دلچه ویتا ، عطر ادکلن کالوین کلین اترنیتی ، عطر ادکلن سی کی اسکیپ مردانه ، عطر ادکلن پاکو رابان پیور ایکس اس برای مردان و عطر ادکلن کارولینا هررا برای مردان.

کول واتر اصلی همچنین برای استفاده از مواد طبیعی قابل توجه است. اسطوخودوس و شمعدانی از جمله این موارد هستند. این دو ماده هنوز هم در فاجعه مورد نیاز هستند. در کل ، طبق منابع رسمی ، ۱۸ ماده طبیعی مختلف در فرمول اصلی مخلوط شده است ، از جمله نارنگی و فلفل صورتی که در آن زمان هنوز محبوبیت زیادی نداشته است. قرارداد اصلی کول واتر به قدری موفقیت آمیز بود که به یکی از کپی ترین تم های عطر در عطرهای مدرن تبدیل شده است. اگر کالون ، هلیون ، فلورالوزون و ماسک را به مواد ذکر شده در بالا اضافه کنید ، از دهه ۹۰ میلادی یک فوره تازه پرتاب مجدد دریافت می کنید.

برای بیش از سی سال ، دیویدوف دائماً پیشخوان ها را با پنجه های کول واتر بمباران کرده است. (به همراه نسخه های زنانه آنها ، بیش از پنجاه نسخه وجود دارد که بیشتر آنها در دهه ۲۰۰۰ ظاهر شدند). این یک استراتژی مورد انتظار برای دستیابی به محبوبیت اختراع اصلی توسط دیویدوف و در عین حال تلاش برای کنار زدن نسخه های متعدد آن شده است. اکثر صفحه های کول واتر موضوع اصلی نسخه اصلی را تکرار می کنند و جزئیات جدید “معنی دار” اضافه می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که آنها هرگز پرواز نکرده بودند.

Cool Water Intense Davidoff for men 2 - معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

عطر مردانه دیویدوف کول واتر اینتنس

خوشبختانه ، در سال گذشته ، این سنت خسته کننده سرانجام توسط عطر دیویدوف کول واتر اینتنس شکسته شد ، که ایجاد آن به فهرست عطرهای انیک مناردو ، که مدت ها در فیرمنیچ کار کرده بود ، سپرده شد و سپس به سیمرایز رفت. کول واتر اینتنس تفاوت اساسی با همه بالهای قبلی دارد ، که در نهایت توجه شایسته ای را به نام معروف عطر جلب کرد و احیای آن را رقم زد. در واقع ، این به طور رسمی فلانکر نیست ، بلکه غلظت جدیدی از ادو تویلت اصلی است.

الموندو
عطر زنانه شنل پاریس – پاریس

دستورالعمل موفقیت ساده است: آنها سرانجام با توجه به آنچه اکنون مردم دوست دارند و استفاده می کنند ، ترکیب را به طور انتقادی اصلاح کردند و فقط آنچه را که از نظر مدرن خنک تلقی می شود ، باقی گذاشتند. در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که کول واتر اینتنس هیچ چیز مشترکی با کول واتر اصلی ندارد. ظاهراً در عطر جدید اصلاً دی هیدرومیرسنول وجود ندارد ، در حالی که نسخه اصلی حدود ۲۰٪ است. سی سال پیش ، دی هیدرومیرسنول ، با لیمو ترش نسبتاً انتزاعی ، سبز گل و گیاه و کمی صابونی-آلدئیدی تصفیه شده ، مدرن و حتی ابتکاری به نظر می رسید. اما سرانجام ، این ماده آوانگارد خود را از دست داده است ، به ویژه با توجه به محبوبیت آن.

دومین ماده امضا ، که در بالا ذکر کردیم ، فلز میوه ای آلیل آمیل گلیکولات است (کول واتر اصلی حاوی ۳٪ آن است که ۱۵۰٪ بیشتر از هر ماده قبل از کول واتر است) ، و ماده سوم ، Dinascone ، همچنین کاملاً از کول واتر اینتنس حذف شده اند. هر آنچه در مورد دی هیدرومیرسنول گفته شد ، در مورد این دو ماده تأسف آور ، قربانیان محبوبیت خاص خود ، قابل استفاده است. آونتوس ، با تعداد کپی های خود ، به آخرین میخ کوبیده شده در تابوت آلیل آمیل گلیکولات تبدیل شده است.

این آکورد میوه ای-آبی کاملاً از عطر جدید حذف و با روغن طبیعی ماندارین سبز از برزیل جایگزین شد. (در اینجا مانترا معمول در مورد روغن نارنگی که از نظر اکولوژیکی تهیه می شود ، با دست انتخاب می شود و و از نظر اخلاقی تولید می شود ، می آید.) ماندارین سبز بوی تازه و آبدار ندارد. این ماده ملایم و آلرژیک است و به جای یک پوست خشک ماندارین از گوشت میوه به یاد می آورد. حضور کمی گالبانوم نیز وجود دارد و این یکی از معدود جزئیات کوچکی است که ما را به یاد آلیل آمیل گلیکولات می اندازد. ماندارین سبز با آرد آویز نعناع ، مرسوم است.

Cool Water Intense Davidoff for men - معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

Cool Water Intense Davidoff for men

کول واتر اینتنس ، این بار به صورت واقعی ، فصل جدیدی از کول واتر را باز می کند که به معنای واقعی کلمه از ابتدا ایجاد شده است. ما نمونه های زیادی از احیای موفقیت آمیز عطرها را می شناسیم: عطر ادکلن میس دیور، جیوانچی له اینتردیت ۲۰۱۸ (ال اینتردیت ۲۰۱۸) ، عطر دیور هوم ۲۰۰۵و  عطر دیور هوم۲۰۲۰ ، و همچنین عطر ادکلن لانکوم ترزور و عطر ادکلن شنل بلو و….

الموندو
نت گل بنفشه در عطر سازی

کول واتر اینتنس جدید به جای DNA نمونه اصلی خود ، سبک امضای عطر خود را به ارث برده است. مطمئناً می توانید برخی از ترفندهای عطر آزارو ویزیت مردانه را مشاهده کنید ، که آنیک مناردو در سال ۲۰۰۳ خلق کرده است. (تا آنجا که به یاد می آورم ، این اولین عطر بود که با مصرف بیش از حد مواد چوبی کهربا ، عطر و بویی داشت ، هرچند به اندازه آنچه که اکنون بو می کنیم ، قابل توجه نیست. ) جزئیاتی وجود دارد که کول واتر اینتنس را با عطر ادکلن بوچرون-بوشرون جیپور هوم ، تایم فور پیس کنزو مردان ، عطر ادکلن ایو سن لورن بادی کوروس ، عطر ادکلن مردانه لورا بیاجیوتی روما اومو و به ویژه با نسخه اخیر آن عطر ادکلن لورا بیاجوتی روما یومو ادو تویلت سدرو ، که اولین فلانکر ایجاد شده توسط خود آنیک است ، متحد می کند ، من درست فهمیدم همه آن عطرها به کول واتر اینتنس جدید نزدیک تر از رایحه اصلی آن هستند.

آبراه عظیم عنبر آن در کانون توجه است. مقدار سخاوتمندانه ای از آمبروکسان (فقط ۱٪ در نسخه اصلی ، که مقدار بسیار کمی است ، اما هزینه مواد تقریباً دو برابر قیمت مدرن در سال ۱۹۸۸ است) جزئیات دیگری است که به یاد اولین کول واتر است.

Cool Water Intense Davidoff for men 3 - معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

نت های عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

کول واتر اینتنس که به وضوح به عنوان مدرن درک می شود ، دارای تعدادی ویژگی “کلاسیک” است که در مقیاس بزرگتری نسبت به نمونه اصلی مورد تأکید قرار می گیرد: یک گل گیاه شمعدانی فلزی ضروری. کومارین ، که نرم و لطیف خود را با آبرنگ کهربا به اشتراک می گذارد ، و این لمس لوازم آرایشی با ادویه کاملاً متعادل است. سالیسیلات ها ، که یک فاجر را به یک فاجر تبدیل می کند – توصیف احساس بسیار دشوار است.

سالیسیلات ها یک پل منطقی از یک فوژر به نت آب نارگیل ایجاد می کنند – یک توافق لاکتونیک بسیار زیبا و کاربردی وجود دارد. سالیسیلات ها و لاکتون ها به طور طبیعی با یک لوسیون ضد آفتاب مخلوط می شوند ، که کلیشه دیگری است که از جهان عطرهای دریایی به دست می آید.

الموندو
عطر ادکلن بایردو لاین اف نایت ولس 2020

کول واتر اینتنس به حق “شدید” نامگذاری شده است. به یاد دارید اصل چقدر شدید بود؟ باور کنید یا نه ، مورد جدید حتی شدیدتر است. من گمان می کنم که ویژگی های فنی از قبیل قدرت ماندگار ، سیلاژ و عملکرد کاملاً بلند از مهمترین الزامات ارائه شده در خلاصه عطر این شرکت باشد. از این نظر ، کول واتر اینتنس یک قاتل مطلق است – با افزودن مقدار مناسب شیرینی به این خاصیت ، آن را برای برخی از افراد حساس خطرناک می کند.

Cool Water Intense Davidoff for men 1 1 - معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

با جمع بندی همه چیز ، من می توانم کول واتر اینتنس جدید را به عنوان یک ماده معطر معاصر توصیف کنم که در میان سایر عطرهای رایحه مردانه برجسته است. دشوار است که کول واتر اینتنس را با سایر مواد موجود در قفسه اشتباه بگیرید. من مطمئن هستم که طرفداران جسارت در عطرها کاملاً از قدرت آن ضعیف می شوند ، در حالی که کسانی که ارزش اصلی را دارند ، احتمالاً تحت تأثیر قرار نمی گیرند. با این حال مطمئن هستم که این عطر جدید مخاطبان جدیدی را به خود جذب خواهد کرد.

به نظر من ، این برند یک حرکت هوشمندانه انجام داد: کول واتر اینتنس بهترین چیزی است که از سال ۱۹۸۸ برای دیویدوف اتفاق افتاده است.

Cool Water Davidoff for men

عطر ادکلن مردانه دیویدف کول واتر ادوتویلت ۱۰۰ میل Cool Water

دیویدوف کول واتر عطری است آروماتیک آباتیک برای آقایان. دیویدوف کول واتر در سال ۱۹۸۸ طراحی شد. بینی پشت این عطر پیر بوردون است. نت های بالایی عبارتند از: آب دریا ، اسطوخودوس ، نعناع ، نت های سبز ، رزماری ، کالون و گشنیز. نت های میانی چوب صندل ، گل شمعدانی ، نرولی و یاس هستند. نت های پایه مشک ، تنباکو ، اوکموس ، سرو و عنبر هستند. کول واتر بوی تندوتیزی دارد و از همان آغاز ورود به بازار، به‌سرعت جای خود را در دل عطربازها پیدا کرد. روی بطری این عطر خنک، نشان داویدف و در پایین آن، نام کول واتر را مشاهده می‌کنید که با رنگ سفید کار شده است. بطری به رنگ آبی و یادآور حال‌وهوای آب‌های عمیق اقیانوسی است.

Cool Water Intense Davidoff for men

عطر ادکلن مردانه دیویدف کول واتر اینتنس

دیویدوف کول واتر اینتنس عطری است مردانه. این عطر جدید در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد. طراح این عطر آنیک مناردو است. دیویدف کول واتر اینتنس عطری است خوشبو و عامه پسند که در وهله اول نسخه قویتر کول واتر کلاسیک به نظر میرسد، اما رایحه ای بسیار متفاوت دارد. رایحه ابتدایی عطر رایحه ای شیرین و شاداب از ترکیب ماندارین سبز است. نت میانی شهد نارگیل است. نت پایه کهربا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *