دانستنی های عطر

عطر ادکلن اوریزا ل لگرند اسکاچ لاوندر

خانه فرانسوی تاریخی عطر و ادکلن اوریزا ل لگرند به تازگی عطر جدیدی به نام اسکاچ لاوندر را روانه بازار کرده است که به عنوان عطریات تجاری ، به سنت های عطر سازی گذشته نگاه می کند. این یک عطر و بوی معطر شرقی است که مجدداً به تماشای فضای آرایشگاه کلاسیک می پردازد که امروزه به دلیل گرایش های یکپارچه سازی در بازار محبوب است.

عطر ادکلن مشترک اوریزا ل لگرند اسکاچ لاوندر

“عطر نرم و شیک در اواخر قرن نوزدهم بسیار شیک ، آکورد ساخته شده توسط اسکاچ لاوندر نت های معطر و تازه اسطوخودوس اسکاتلندی را با ترکیب بنزوئین و عنبر برای ترکیب زیبا و بی انتها گرم می کند.” – اوریزا ال. لگراند.

لاوندر اسکاچ در واقع بر اساس ترکیب کلاسیک آزمایش شده و واقعی اسطوخودوس و شمعدانی (با نت های شیرین کهربا ، بنزوئین و لوبیای تونکا) ساخته شده است که باعث ایجاد یک لمس کومارینیک معمولی می شود که برای عطر مناسب عطر و بوی طبیعی ضروری است. ترنج ، آویشن و وتیور نت های سبز اضافی و همچنین طراوت خاکی به آن اضافه می کنند.

Scotch Lavender Oriza L. Legrand - عطر ادکلن اوریزا ل لگرند اسکاچ لاوندر

Scotch Lavender Oriza L. Legrand for women and men

عطر ادکلن مشترک اوریزا ل لگرند اسکاچ لاوندر

  • نت های برتر: ترنج ، اسطوخودوس ، آویشن
  • نت های قلب: شمعدانی ، اسطوخودوس ، وتیور
  • نت های پایه: لوبیای تونکا ، بنزوئین ، عنبر

عطر ادکلن مشترک اوریزا ل لگرند اسکاچ لاوندر اکنون در وب سایت رسمی این مارک به صورت ادو پرفیوم ۵۰ میلی لیتر با قیمت ۹۰ یورو و ادکلن ۱۰۰ میلی لیتر ۱۳۰ یورو در دسترس است.

الموندو
عطر مونتيل بلو ماچا 2021

تاریحچه برند اوریزا ل لگرند

کاخ اوریزا ال. لگراند ، در قرن نوزدهم ، تأمین کننده دربارهای سلطنتی فرانسه ، انگلیس ، ایتالیا و روسیه بود. نام عطر House ترکیبی از دو نام است: Maison Oriza و L. Legrand. Maison Oriza توسط عطرساز مشهور سلطنتی Jean-Louis Fargeon در سال ۱۷۲۰ تاسیس شد. نام اوریزا بازی با کلمات “یا” (طلا) و “ریز” (برنج) است. آخرین معنی پودر برنج برای کلاه گیس و آرایش است. لوئیس لگراند آن را در سال ۱۸۱۱ از وراث عطرساز معروف به همراه آرشیو عطر و لوازم آرایشی خریداری کرد و مغازه خود را در خیابان سنت هونور افتتاح کرد. نیم قرن بعد ، در سال ۱۸۶۰ ، او آن را به شریک جوان و فعال ترش آنتونین رینود داد.

با راهنمایی آنتونین رینود در سال ۱۸۷۹ این شرکت اولین مجموعه عطرهای جهان را به نام  Parfumerie Oriza منتشر کرد که در آن هر عطر همراه با محصولات آرایشی به همین نام و طرح بسته بندی شده بود. امروزه چنین اقدامی برای بازاریابان مشهود است ، اما در سال ۱۸۷۹ رینود پیشگام ، هوبیگانت ، لوبین و دیگران بود. موفقیت این خط ، رینود را به فکر انتساب به نام شرکت اوریزا ل لگرند سوق داده است. در سال ۱۸۸۷ شرکت Oriza L. Legrand اولین عطر جامد (Essence Oriza Solidifiee) را ثبت و تولید کرد. تولید کامل ، از تقطیر و پوسیدگی مواد تشکیل دهنده عطر تا برچسب زدن ، از صابون سازی گرفته تا آسیاب برنج برای پودر ، در کارخانه ای در لوالوئیس-پرت متمرکز شد.

الموندو
چگونه عطر باعث میگرن می شود؟

در بهار ۱۸۹۰ ، زمانی که تقریباً در تمام مناطق پاریس بازار عطر وجود داشت ، جایی که امکان خرید ارزان تر عطرهای خوب وجود داشت (به نظر آشنا است؟) ، شرکت اوریزا ل لگرند فروشگاه لوکس جدیدی را در Place de la Madeleine راه اندازی کرد ، مسیر خود را به حقیقت نشان داد لوکس.

شرکت اوریزا ل لگرند با موفقیت در نمایشگاه های بین المللی شرکت کرده و به طور مرتب جوایز و مدال هایی از مدال برنز در نمایشگاه جهانی پاریس (۱۸۶۷) تا جایزه بزرگ در سال ۱۹۰۰ به وی اهدا می شود. از اواسط قرن نوزدهم این شرکت با سازندگان کریستال باکارات همکاری می کند ، که نه تنها بطری های عطر برای سلطنت ، بلکه همچنین چند شاهکار اصلی از کریستال ایجاد می کند.

به دنبال روند مد آن زمان ، این شرکت عطرهای بنفش کمی ایجاد کرده است (نگاه کنید به بالا) رایحه کهربا Fin Comme l’Ambre (1913) و L `Ambre (1920) ، رایحه Chypre Chypre Mousse (1920) و رایحه های شرقی Kadidja ( 1920) و ونیز (۱۹۲۵).

اما بیایید به این روزها برگردیم تا احیا عطرهای Oriza L. Legrand را ببینیم. چهار عطر وجود دارد و نام آنها همان عطرهایی است که در اوایل قرن بیستم ایجاد شده اند: Relique D’Amour (1900)، Rêve d’Ossian (1905) ، Oeillet Louis XV (1909) و Déjà Le Printemps (1920) .

اولین نسخه در سال ۱۹۰۹ ایجاد شد و جدیدترین آن از سال ۲۰۲۰ است. بینی که روی عطرها کار می کند هوگو لمبرت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *