دانستنی های عطر

بررسی عطر ادکلن کاپلی د اورو لیناری

خانه عطر لیناری هامبورگ به نام دهکده زیبای توسکایی لیناری که در آن کانسپت برند متولد شده است ، نامگذاری شده است. در آنجا بود که بنیانگذار مارک ، راینر دیرش ، یک طراح و مهندس داخلی زیبا ، ایده ایجاد عطرها را ارائه داد.

در ابتدا ، این عطرهای داخلی بود: شمع های ظریف ، اسپری های اتاق و پخش کننده ها ، که به طور ایده آل تکمیل کننده طراحی های داخلی او بود. چند سال بعد عطرهای بدن لیناری نیز به بازار عرضه شدند. یک عطر توسط موریس روسل (عطر ادکلن لیناری آکوا سانتا) و سه عطر دیگر توسط ایگون اولکرز(عطر ادکلن لیناری الگانزا لومینوسا ، عطر لیناری ویستا سول ماره و عطر ادکلن لیناری فوکو اینفرنال) ایجاد شده است – اما بیشتر عطرهای لیناری ، از جمله جدیدترین عطر دراگو نیرو، توسط مارک باکستون ساخته شده اند. وی همچنین ایجاد عطر لیناری کاپلی د ارو ، ارائه شده در سال ۲۰۱۷. راینر دیرش این عطر را به عنوان یکی از پرفروش ترین های این برند می باشد.

“مخلوط میوه ای تازه و غیر قابل مقاومت تازه ای از توت سیاه و شراب مشکات عالی با نعناع نارنگی و ترنج آبدار ، همراه با یک نت قلب درخشان از یاسمن آب ، گریپ فروت و گل رز خوب ترکی ، غنی شده با رنگی از ماگنولیا. ماندگاری طولانی ، خشکی خشک زنانه حسی بین یک نت چوبی صندل خامه ای و یک نت مشکی قدرتمند با طنین انداز تطابق نوین سدر قرار می گیرد. ” – توضیحات برند

الموندو
تعویق نمایشگاه بیوتی ورلد عربستان سعودی تا بهار 2021

Capelli DOro Linari for women and men 2 - بررسی عطر ادکلن کاپلی د اورو لیناری

در جهان ادبیات و هنر چندین گلدیلوکس وجود دارد. در یک افسانه چک ، یک مار جادویی ظاهر می شود که باید قهرمان آن را بخورد تا بتواند زبان حیوانات و پرندگان را درک کند و سپس با گلدیلاک ازدواج کند و پادشاه شود. در داستان افسانه ای انگلیسی ، گلدیلوک دختری است که در خانه خرس غذا خورد ، نوشید و خوابید و پس از آن موفق به فرار شد. شما همچنین می توانید آنجل زلاتی ولاسی را از آیکون نوگورود موزه روسیه و حتی شیطان با سه تار موی طلایی از افسانه های آلمانی برادران گریم به یاد بیاورید. و اصطلاح علمی “منطقه گلدیلاک” وجود دارد که منطقه زندگی احتمالی در فضا را بر اساس پارامترهای مختلف لازم برای وجود حیات مبتنی بر آب تعیین می کند.

به نظر من  کاپلی د اورو لیناری در شخصیت خود به گلدیلوکس انگلیسی نزدیکتر است. به یاد دارید چطور تختخواب را به دلخواه انتخاب کرد؟ یکی سخت است ، دیگری نرم است ، سوم درست است. با رایحه کاپلی د اورو لیناری هم چنین است: این بو نسبتاً با طراوت و گرم است ، نه خیلی ترش و نه خیلی شیرین ، نمی توان آن را به خصوص پر زرق و برق و نه کاملاً غیر قابل شنیدن نامید. عنصر اصلی آن ، گل رز معطر ، توسط عطرساز به عنوان میانگین طلایی تمام عطرهای گل رز ایجاد شد – این گیاه فقط به اندازه کافی برگ برگ ، شیرینی توت و ادویه گرم است.

Capelli DOro Linari for women and men 4 - بررسی عطر ادکلن کاپلی د اورو لیناری

گل رز بهاری در کاپلی د اورو  توسط نت های مرکبات درخشان ، شیرین و تلخ احاطه شده و باعث ایجاد یک اثر شامپاین حباب دار می شود. آردی سبز تند از جوانه های توت سیاه و میوه های گرمسیری مانند میوه شور ، باعث شادابی ، بهار ، چین و چروک اطراف چشم های خندان می شود ، در حالی که یک رنگ تمشک ظریف ، توت یا پودر ، یک شخصیت عطر مانند ایجاد می کند. گل رز نرم تر و شفاف تر می شود ، و به یک پودر صورتی روشن ، گرده از بال های پروانه ، مشک های نرم و آرایشی توت در بسته بندی پلاستیکی تبدیل می شود.

الموندو
عطر و ادکلن زنانه گس بلا ویتا روزا

در آغاز قرن بیستم ، این ترکیب گلهای میوه ای مثبت بهاری با موضوع مویز و گل سرخ مطمئناً به بورهای جوان ، فضول و با نشاط توصیه می شود. اما در آن روزها از مویز در عطرسازی استفاده نمی شد – جوانه توت سیاه در دهه ۱۹۶۰ در بازار ظاهر شد. و اگر اشتباه نکنم ، یکی از اولین عطرهایی با موضوع گلهای رز بهاری در برگهای توت ، عطر بهاری شاد و بهاریعطر ایو سن لورن لا کالکشن این لاو اگینعطر ایو سن لورن لا کالکشن این لاو اگین است که توسط ژان کلود النا ایجاد شده است. بنابراین به نظر می رسد گلدیلوکس کاپلی د اورونیز فقط ۲۰ سال بعد به دنبال یافتن عشق است. طرح ابدی و همه جا است.

تنها ناسازگاری ای که پیدا کردم یک بطری بزرگ و چمباتمه ای است که در دست خیلی راحت نیست. در حجم ۳۰ یا ۵۰ میلی لیتر ، کف کف دست زن بهتر خواهد بود. عطر لیناری کاپلی د ارو در بطری های ۱۰۰ میلی لیتری روکش طلا در وب سایت رسمی این برند با غلظت ادوپرفیوم با قیمت ۱۴۹ یورو و همچنین بوتیک ها و وب سایت های منتخب موجود است.

عطر ادکلن کاپلی د اورو لیناری

Capelli D’Oro Linari for women and men

محصول سال ۲۰۱۷ میلادی بوده و توسط عطاری مستعد و مطرح به نام مارک باکستون ساخته شده است . از ویژگی های این عطر رایحه بسیار دلنشین و معتدل آن می باشد و در دسته عطر های گلی چوبی مُشکی قرار می گیرد. از ترکیبات بکار برده شده در این عطر می توان به تمشک ، ترنج ، جوز ، دارچین ، نارنگی، گریپ فروت ، رز ، مگنولیا ، یاس، سیب ، چوب صندل سفید ، مشک ، سدر اشاره کرد.

الموندو
نت گل زنبق طلای آبی عطرسازی

اسانس اولیه : تمشک ترنج جوز دارچین نارنگی

اسانس میانی : گریپ فروت رز مگنولیا یاس سیب

اسانس پایه : چوب صندل سفید مشک سدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *